a wszystkich wytwarzanych przez siebie odpadów. Obejmuje to zarówno rodzaje, jak i ilości wytworzonych odpadów.
Aby upewnić się, że firmy te wywiązują się ze swoich obowiązków, istnieją dwie organizacje, które śledzą te informacje i dbają o ich prawidłowe zgłaszanie: KOBIZE i BDO. Firmy muszą zgłaszać wszystkie dane dotyczące wytwarzania odpadów do tych dwóch organizacji, aby były one zgodne z polskim prawem ochrony środowiska. . Organizacje te śledzą odpady wytwarzane przez każdą firmę i określają, jakiego rodzaju odpady masz obowiązek zgłaszać. KOBIZE śledzi wszystkie rodzaje odpadów stałych, natomiast BDO śledzi tylko odpady niebezpieczne. Firmy muszą zgłaszać ilości i sumy dla obu rodzajów odpadów, a także konkretne lokalizacje w całej Polsce, w których wytwarzają swoje odpady. Zgodnie z polskim prawem każda firma, której roczna produkcja wynosi co najmniej 3000 ton, może zostać sklasyfikowana jako duże szkodliwe przedsiębiorstwo i podlegać zaostrzonym wymogom sprawozdawczym
Pomaga firmom w raportowaniu na temat
Polska ma wiele zasobów naturalnych i ważne jest, aby je chronić. Dlatego polski rząd wymaga, aby każda firma zgłaszała wytwarzane przez siebie odpady do KOBIZE i BDO.
KOBIZE to internetowe narzędzie sprawozdawcze dla polskiego Ministerstwa Środowiska. Pomaga firmom w raportowaniu na temat wytwarzanych przez nie odpadów, wykorzystania substancji niebezpiecznych i innych danych środowiskowych.
BDO jest renomowaną firmą audytorską w Polsce świadczącą usługi z zakresu ochrony środowiska dla przedsiębiorstw. Pomagają firmom ograniczać ich wpływ na środowisko, zlecając im to zadanie. sobie. KOBIZE to internetowe narzędzie sprawozdawcze dla polskiego Ministerstwa Środowiska. Pomaga firmom zgłaszać wytwarzane przez nie odpady, stosowanie substancji niebezpiecznych i inne dane dotyczące środowiska. BDO jest renomowaną firmą audytorską w Polsce świadczącą usługi z zakresu ochrony środowiska dla przedsiębiorstw. Pomagają firmom zmniejszyć ich wpływ na środowisko, zlecając im zrobienie tego samodzielnie.